Zimní zahrada – parádní posezení po celý rok

zimní zahrady

Vždycky jste toužili po zimní zahradě, kde byste trávili drahocenné chvíle volna? Pokud váš dům disponuje terasou, nemáte jeden jediný důvod, proč si tento komfort nedopřát. Tento luxus byl známý již v dobách králů a svou oblibu si našel na počátku dvacátého století. Zimní zahrada zvětšuje obytnou plochu domu a zároveň je oázou klidu, kde se setkávají všichni členové rodiny a návštěvy. Pokud si přizpůsobíte prostory dle svých požadavků, můžete si zde vytvořit i pracovnu.

Vždy si vše dobře promyslete

Předtím než si domluvíte služby bytového architekta, zamyslete se nad účelem zbudování zimní zahrady. Toužíte po skleníku či obytném prostoru? I toto hraje prim, používají se rozdílné materiály a vůbec celý projekt se liší. Zimní zahrada by měla disponovat vlastním vchodem a tepelným systémem. V zimních měsících je třeba prosklené plochy oteplit a v letních dnech zase zabránit přehřívání. Všechny tepelné ztráty se eliminují reflexními vrstvami. Mysleli jste na svou bezpečnost? Zimní zahrada musí odolávat ohromné vrstvě napadaného sněhu a silnému krupobití, proto se vždy obraťte na specialisty.

Pevná konstrukce – symbol kvality

Vždy si vybírejte zimní zahrady z kvalitních materiálů, ať už se jedná o ocel, plast, hliník či dřevo, vše musí mít perfektní konstrukci a dlouhou životnost. Materiál pro konstrukci volíme dle využívání prostoru. V zimě je nutné opatřit prostory konstrukcí s tepelným mostem. Pokud se rozhodnete pro ocel, máte četné možnosti tvarového řešení. Ocel je odolná, ale potřebuje pravidelnou údržbu. Dřevo se pyšní dokonalými tepelněizolačními vlastnostmi a přirozeným vzhledem. Pakliže toužíte spíše po skleníku, dřevo není nejvhodnějším materiálem. Zde se nabízí plastové a hliníkové konstrukce doplněné o skleněné pláty. Díky zimní zahradě si prodloužíte sezónu dle svého gusta. Takovéto zastřešení slibuje přívětivé posezení, i když venku mrzne, až praští, to ovšem potřebujete ústřední topení a podlahové vytápění.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ