Zdravé zuby s úsměvem

jak na bílé zuby

Jakmile vám zazvoní telefon a ozve se sestřička od zubaře, máte po náladě. Lidé prostě k zubaři neradi chodí, protože se bojí možných bolestivých zákroků. Jak pečovat o svůj chrup, aby byl zářivý, zdravý a jedinečný? Na zubařském křesle byste měli sedět alespoň dvakrát do roka. Čištění zubů dvakrát denně je minimální limit. Pokud toužíte po bělostném úsměvu, pojídejte zdravé potraviny, které váš chrup posílí tím nejlepším způsobem.

Pestrou stravou za zářivým úsměvem

Snad každé malé dítě je poučeno o tom, že si musí čistit zuby minimálně dvakrát denně, ráno a večer. Pokud nosíte rovnátka, je třeba častější péče. Čistíte si zuby po každém jídle? Děláte dobře i špatně. Drhnutí zubů bezprostředně po konzumaci nápojů a jídla vám jedině uškodí. Zubní lékaři doporučují čištění po 20 až 40 minutách, jinak si můžete zubní sklovinu poškodit. Nechtěné kyseliny, které vytvářejí bakterie v ústech, neutralizují mléčné výrobky. Zdravá strava je klíčem k úspěchu, sladkosti a lepivé pokrmy zubní sklovinu poškozují.

Dopřejte si správnou péči

Ve Francii je sýr oblíbenou pochutinou a navíc pomáhá udržet zdravý chrup. V sýru je obsaženo velmi málo cukru a kyseliny, zároveň je zdrojem vápníku, kaseinu a mléčné bílkoviny, jež zpevňují zubní sklovinu. Pokud vám lékař předepsal zubní pastu obsahující kasein, trpíte nadměrným kažením zubů. Někteří odborníci doporučují pojídání vyzrálého parmezánu, ten ovšem není každému k chuti. Jestliže nemáte možnost si někde zuby vyčistit, existují žvýkačky bez cukru s xylitolem. Tato náhražka cukru omezuje tvorbu bakterií v ústech, jež ničí zubní sklovinu. Také žvýkáním celeru, který obsahuje vlákninu, svým zubům prospějete. Hrušky mají neutralizující efekt, stejně jako jablka, banány, mandarinky či ananas. Věděli jste, že sezamová semínka pomáhají v boji se zubním kazem? Sezamový olej se kloktá a funguje na bázi ústní vody. Ochraňuje dásně i chrup.

ZANECHAT ODPOVĚĎ