Tip na výlet? Rodinná dovolená ve Středních Čechách

výlet na Karlštejn, konopiště

Prázdninové dobrodružství se neobejde bez návštěvy historických drahokamů, sportovních zážitků a relaxace u vody. Objednejte si ubytování ve Středních Čechách. Poznáte klenoty hlavního města Prahy, ale i kulturní senzaci Kutné Hory, katedrálu sv. Barbory. Budete okouzleni řekami Labe, Sázavou, Vltavou i Jizerou.

Hrady a zámky jako na dlani

Turisticky zajímavé Střední Čechy jsou posety magickými hrady. Karlštejn, Konopiště, Křivoklát či Okoř oblasti vévodí. Pronikněte do hlubin české historie a podlehněte divům architektury. Všechny generace ocení letní osvěžení v Koněpružských jeskyních v CHKO Český kras. Tento labyrint chodeb je jeden z nejdelších v Čechách. Příjemné zastavení slibují Svatojánské skály, Svatý Jan pod Skalou anebo kostel Jana Křtitele. Poděbrady ohromí zámkem, Mariánským sloupem a radnicí.

Prázdniny v rytmu koupání

Letní rekreace bez vodních radovánek a koupání v jezerech, řekách a přehradách není to pravé ořechové, zejména pro děti a vodáky. Poznejte sílu řeky Sázavy a obdivujte stejnojmenné město s klášterem, mlýnem a kostelíky. Sázava a také Vltava patří k nejpopulárnějším rekreačním oblastem. Jižním směrem od hlavního města narazíte na přehradu Slapy. Máte zaručeno koupání, pěší turistiku, vodní i adrenalinové sporty a cykloturistiku. Vyjeďte si lodí či parníkem a večer si zajděte na diskotéku.

Poklady historie v Praze

V biosférické rezervaci Křivoklátsko si přijdou na své milovníci kultury. Nesmíte minout půvabný hrad Křivoklát, Šternberk a Kokořín. Smyslné kouzlo historie na vás dýchne v zámcích Dobříš, Brandýs nad Labem, Mělník, Nelahozeves či Lány. Praha oslní svými památkami zapsanými na seznam světového dědictví UNESCO. Pohleďte na Pražský hrad, Karlův most, projděte se Václavským i Staroměstským náměstím. Těšte se na aquaparky, stylové restaurace a bohatý kulturní a noční život!


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

3 KOMENTÁŘE

  1. Koněpružské jeskyně jsou nejdelší jeskyně v Čechách staré desítky milionů let s unikátní výzdobou. Zblízka uvidíte například proslulé Koněpruské růžice, fascinující sintropády i další rozmanité krápníkové útvary. V jeskyni je také výstavka kosterních nálezů a zavítáte i do tajné středověké penězokazecké dílny.

  2. Chrám svaté Barbory je římskokatolický filiální kostel v Kutné Hoře. Z architektonického hlediska se jedná o pětilodní gotickou katedrálu. Byli jsme na výletě a je to nádhera, doporučuju.

  3. Karlův most nahradil předchozí Juditin most, stržený roku 1342 při jarním tání ledů. Stavba nového mostu začala v roce 1357 pod záštitou krále Karla IV. a byla dokončena v roce 1402. Praha se stala i díky kamennému mostu významnou zastávkou na evropských obchodních stezkách.

ZANECHAT ODPOVĚĎ