Odkyselení a detoxikace organismu

Malátnost, únava, časté změny nálad, zažívací problémy, kožní problémy či bolest hlavy. Tyto a další příznaky mohou indikovat, že je váš organismus překyselený. Co to vlastně znamená?

Jedná se o nadbytečnost kyselin (acidóza) nebo naopak nedostatek zásaditých látek (báze) v našem o organismu. Základem pro zdraví a správné fungování organismu je udržovat tzv. acidobazickou rovnováhu. Udržování této rovnováhy zajišťují vyrovnávací mechanismy našeho organismu, jenže s přibývajícím věkem jsou tyto regulátory oslabovány a organismus má tendenci k zvýšené kyselosti. Rozvoj acidózy je podmíněn nejen věkem, ale v první řadě naší životosprávou – především stravou a stresem.

Jak se odkyselit?

Pro odkyselení je důležité zásadně upravit svůj jídelníček, což znamená vyhýbat se, nejlépe zcela přestat s konzumací kyselinotvorných potravin. Obecně se za potraviny způsobující překyselení, považují cukry, potraviny živočišného původu (maso, mléčné výrobky, vejce), průmyslově zpracované a rafinované potraviny, bílá mouka a výrobky z ní, umělá sladidla, alkohol, čokoláda, káva.

Naopak mezi zásadotvorné potraviny, které byste měli do svého jídelníčku zahrnout patří zejména zelenina a ovoce a z těchto kategorií především špenát, mrkev, syrové brambory, celer, brokolice, červená řepa, okurky, kapusta, banán, ananas, mango, jablka, pomeranče, dále také celozrnné obilniny, jáhly, mandle, slunečnicová semínka a za studena lisované rostlinné oleje.

Kyselost je ovlivněna také přípravou jídla, přičemž vhodnější než vaření je konzumace potravin v jejich syrovém stavu.

Jednotlivé kroky, vedoucí k odkyselení organizmu najdete zde.

V rámci odkyselení organismu je dobré zařadit také detoxikační kúru, aby se tělo zbavilo všech škodlivin a toxických látek. Tyto látky jsou jedy, které se hromadí v našem těle a mohou způsobovat celou řadu zdravotních potíží (nadváha, cukrovka, dna, žlučníkové kameny, zažívací potíže či řídnutí kostí a další).

Jak poznáme, že naše tělo obsahuje vyšší množství toxinů?

Pociťujete-li dlouhodobě tyto příznaky, je nejvyšší čas dopřát svému tělu očistu v podobě celkové detoxikace:

  • Únava, pocity smutky, apatie, deprese
  • Časté změny nálad, podrážděnost,
  • Bolest hlavy, kožní potíže, alergie
  • Zácpa, zápach z úst, plynatost
  • Nadváha, otoky
  • Nechutenství

Tyto signály, prostřednictvím kterých vás vaše tělo žádá o pomoc, je třeba vnímat a věnovat jim pozornost.

Jak postupovat při detoxikaci

Klíčovým aspektem čisty organismu od nežádoucích látek je strava. Během detoxikace je důležité jíst odlehčená jídla, která minimálně zatěžují trávicí systém a může tak docházet k vyčištění střev a také pomůže zbavit se odpadních látek.

K tomuto účelu doporučujeme zařadit do svého jídelníčku detoxikační prostředek Prodetox, který pomáhá organismu se rychle a efektivně zbavit odpadních látek a nastartovat metabolismus.

O účinnosti a zkušenostech uživatelů detoxikačního nápoje Prodetox více zde: http://nejzdravejsi.cz/prodetox-recenze-a-zkusenosti/

Voda živá

Při detoxikaci je nezbytné dodržovat pitní režim, což znamená denně vypít 3-4 litry tekutin, nejlépe čisté vody a neslazených bylinných čajů.