Malý zázrak jménem banánová slupka

jak využít banánovou slupku

Dáte si ke svačině banán a slupku bez milosti vyhodíte do koše? Děláte velkou chybu. Existuje celá řada důvodů, proč dát banánové slupce ještě šanci.

Banánová slupka místo krému na boty

Potřebujete si rychle naleštit boty a nemáte po ruce krém na boty? Zachránit vás může právě banánová slupka. Vnitřní stranou slupky přejeďte několikrát po obuvi a pak je měkkým hadříkem doleštěte.

Banánová slupka vybělí zuby

Vnitřní strana banánové slupky dá do pucu nejen vaše boty, ale také vaše zuby. Minerální látky, které slupka od banánů obsahuje, pomáhají vyčistit zubní sklovinu.

Banánová slupka zabrání vysušení masa

Chcete ohromit svou tchýni nedělním obědem? I v tomhle vám může pomoct banánová slupka. Pokud ji přidáte do pekáče k masu, zabrání vysušení masa a vaše pečeně bude křupavá a vláčná.

Banánová slupka odpuzuje mšice na růžích

Banány krásně voní. Mšice jsou však jiného názoru a banánové aroma doslova nesnáší. Jestliže tedy mšice berou útokem vaše růže, vraťte jim protiútok právě banánovou slupkou. Zakopejte ji lehce pod povrch půdy a podle některých zahradníků budete mít od mšicí klid. Slupky od banánů jsou navíc bohaté na vápník, hořčík a další minerály, které rostlinám prospívají.

Banánová slupka zvýší úrodu rajčat

Banánové slupky neprospívají jen růžím, ale také rajčatům. Dříve, než rajčata zasadíte do záhonku, omotejte jejich kořeny banánovou slupkou. Svým rajčátkům dodáte živiny a rostlinky se vám jistě odmění bohatou úrodou.

Banánová slupka zbaví prachu pokojovky

Zná to každý, kdo má doma pokojové rostliny. Zbavit je prachu není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. I když listy svých milovaných pokojovek otíráte,  často nevypadají zdravě a listy jsou často matné a vypadají zašedle. Napravit to můžete s banánovou slupkou. Po tom, co pokojovky zbavíte prachu, jejich listy otřete ještě vnitřní stranou banánové slupky. Listy se budou krásně lesknout, dodáte jim minerální látky a navíc ušetříte peníze za drahé chemické lesky na rostliny.

Banánová slupka je skvělé hnojivo

Ani po té, co se slupkou od banánů naleštíte své pokojovky, ji nemusíte vyhazovat. Ale svým rostlinkám můžete prospět ještě jednou. Banánové slupky dejte do velké uzavíratelné sklenice a zalijte vodou. Nechte pár dní odstát. Roztok pak přilijte do vody na zalévání květin.  A tímto jednoduchým způsobem dodáte pokojovkách většinu potřebných minerálních látek.

Díky banánové slupce zmizí bradavice i vyrážky

Podle starých babských rad jsou banánové slupky skvělým prostředkem na různé kožní problémy, bradavice a vyrážky nevyjímaje. Postižené místo prý stačí potřít vnitřní stranou slupky, která vysušuje. Banánová slupka je také rychlá pomoc na svědění po bodnutí hmyzem nebo akné.

Chcete-li se zbavit bradavic, přilepte kousek banánové slupky každý večer na postižené místo leukoplastí. Opakujte každý večer, po dobu minimálně jednoho týdně. Údajně vysoký obsah draslíku v banánové slupce se postará o to, abyste měli po problému. A bez doktorů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

3 KOMENTÁŘE

  1. Výzkum potvrdil, že pouhé dva banány poskytují dostačující dávku energie potřebnou na vydání 90-minutového cvičení. Není divu, že banán je ovoce číslo jedna u všech světových atletů.
    Banán dokáže také pomoci překonat podstatné množství chorob a nežádoucích stavů, tvořící tak prvek který by měl být přidaný do naší stravy.

  2. Banán s vaječným konakem.
    Část banánů oloupeme ,nakrájíme na kolečka ,rozdělíme je do 6 mísek a přelijeme vaječným konakem.Ozdobíme šlehačkou ,kterou posypeme nastrouhanou čokoládou.

  3. 200 studentů na škole dostávalo tento rok po dobu zkoušek banánovou potravu: na snídani, svačinu a oběd jako prostředek na zvýšení výkonnosti jejich mozku. Výzkum dokázal, že toto ovoce dokáže pomáhat a dělat studenty mnohem soustředěnějšími.

ZANECHAT ODPOVĚĎ