Kolekce navržená 12letým autistou na MBPFW

Tisková zpráva

mercedes kolekce

U příležitosti konání podzimní části Mercedes-Benz Prague Fashion Week (MBPFW) byla představena kolekce vytvořená ve spolupráci s dvanáctiletým autistou Matějem Hoškem. Autisté často vynikají v jednom oboru a Matěj není výjimkou. Jeho obrovskou vášní je metro, vytváření dopravních map a v neposlední řadě design a malování, kterému se věnuje doslova každý den.

Jeho zapálení a talent podporují rodiče od malička a rozhodli se oslovit módní návrháře, se kterými by vytvořili ojedinělou kolekci z látek, které Matěj navrhl. Pomocnou ruku našli u ředitele MBPFW Lukáše Loskota i zástupců Mercedes-Benz Česká republika. Charitativní přehlídka proběhla v sobotu večer v rámci Mercedes-Benz Night a všechny představené modely byly převezeny do butiku The Border v Maiselově ulici, kde budou dále vystaveny k prodeji. Výtěžek z každého modelu poputuje nadačnímu fondu Auttalk, jehož zakladateli jsou modelka Kateřina Sokolová a její otec Jan Sokol.

[irp]

Do celého projektu se zapojili návrháři Kateřina Geislerová, Tereza Vu a Michael Kováčik. Tereza Vu svou účast okomentovala slovy: „Projekt na podporu nadace Autalk mě zaujal už od samého počátku. Nejenže mě nadchly kresby malého Matěje, ale nadchla mě především myšlenka, že budu moci podpořit dobrou věc. Myslím si, že je nutné pro osvětu a zapojování široké veřejnosti používat nejrůznější formy a tento projekt je zcela určitě jednou z nich. Velmi ráda jsem si vyzkoušela práci s odlišným materiálem. Moje střihy jsou vázané na velmi jemné a splývavé tkaniny, proto jsem chtěla vědět, jestli je bude možné uplatnit i v tomto případě. Musím říci, že mě velmi příjemně překvapilo, že jsem nemusela střihové řešení příliš upravovat, a že v konečném výsledku je snad patrný můj rukopis. Celkově to pro mě byla velmi zajímavá zkušenost a výzva.“

mercedesV rámci Mercedes-Benz Night dále předal Marc Boderke, CEO Mercedes-Benz Česká republika, Kateřině Sokolové šek na 250.000 Kč jako přímou podporu této nadaci. „Získané peníze využijeme v souladu se zaměřením našeho fondu na podporu rodičů pečujících o děti s autismem. Tím myslím nejen přímou finanční pomoc jednotlivým rodinám, ale také rozvoj podpory ve formě rodičovských setkání, poradenství různého typu (psychologické výchovné, sociálně právní) online diskuzních fór pro rodiče i odborníky na www.auttalk.cz,“ říká Kateřina Sokolová.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ