Jak vybrat gril na dřevěné uhlí?

Grily na dřevěné uhlí jsou u zákazníků stále nejoblíbenější, i když své místo si v našich domácnostech pomalu nacházejí i jiné druhy grilů. Před nákupem si spousta zájemců pokládá otázku, jaké jsou ty nejlepší typy grilů na dřevné uhlí?

Jak vybrat zahradní gril na dřevěné uhlí?

Výběr nového pomocníka na letní zahradní party se řídí hned několika hledisky.

  1. Konstrukce – gril musí být pevný a stabilní. Nikdy se vám nesmí převrhnout, rozpadnout nebo dokonce kvůli špatné konstrukci někoho ošklivě popálit. Rozhodně by se neměl kývat, což bývá častý neduh levných grilů z hypermarketů. V případě těžšího a robustnějšího grilu volte takový, který má kolečka, aby byl jeho přesun co nejjednodušší.
  2. Žár – do většiny těchto grilů se jako palivo používá dřevného uhlí a lisované brikety. Ty hoří přibližně hodinu, proto na to pamatujte a pravidelně dosypávejte. Pro lepší pohodlí by měl gril mít možnost pohodlného a hlavně bezpečného doplňování uhlí, nejlépe tak, abyste nemuseli z roštu sundávat žádné potraviny. Ideální jsou malá dvířka, která otevřete, dáte uhlí a znovu zavřete.
  3. Rošt – rošt na grilování může být vyroben z různých materiálů. Nejčastěji je to ocel, která má povrch niklový. Levnější nebo nekvalitní budou mít rošt z pochromované oceli nebo bez povrchové niklové úpravy. Nejlepší jsou litinové rošty, ale potřebují větší péči.
  4. Cena – lidé se často rozhodují podle ceny, i když by rozhodně neměla být tím nejdůležitějším parametrem. Za kvalitnější gril na dřevěné uhlí si sice připlatíte, ale máte jistotu, že grilování bude skutečně zážitek a ne utrpení.

Jakou značku grilu zvolit?

Určitě volte prověřené a kvalitní značky, kde se můžete spolehnout na jejich dobré zpracování a dlouhou životnost. Mezi ty nejkvalitnější patří například značka Weber, která se velmi dobře umisťuje i v různých srovnávacích testech.