Grilovací sezóna – jak přežít a nepřibrat

A je to tady – léto je v plném proudu a spolu s ním přichází oblíbená sezóna plná setkávání s rodinou a přáteli, ke kterým nám dopomůže starý dobrák gril. Pomocník připravující nám ty největší hříšné dobroty, na které se těšíme celou zimu. Jakými pravidly se ale řídit, abychom ze vší té hříšnosti nepřibrali zbytečná kila, která jsme pracně shazovali do plavek? Přinášíme hned 5 tipů, jak si užít grilování bez příbytku na váze.

Zapomeňte na tradiční přílohy

Jestliže chcete pokračovat v udržení své váhy, pak na večerním grilování vynechejte přílohu, kterou mohou být například brambory nebo bílé pečivo. Zaměřte se spíše na maso, sýry a zeleninu. Zkrátka tak trochu jako v low carb dietě. Méně sacharidů, více bílkovin a zdravých tuků.

Cukr ne

Vynechejte cukr, který není dobrým přítelem vaší váhy. Zkuste se vyhýbat pivu, sladkým limonádám a drinkům či doslazovaným dresinkům. Prostě si udělejte vlastní drink a dip podle své nejtajnější fantazie. Díky tomu bude grilování zase o něco zdravější.

Polotovary

Řekněte jednou pro vždy NE všem polotovarům a koupeným hotovkám. V polotovarech často bývá nejen cukr, ale také mouka a nezdravé konzervanty. Co je domácí, je samozřejmě lepší. Místo klobás si raději naložte maso – nejlépe kuřecí nebo krůtí, prostě méně tučné. Výborná je také grilovaná ryba.

Mouka

Ne, ani mouka není povolena. Jestliže chcete v rámci grilování něco obalit nebo doladit moukou, nahraďte ji zdravou variantou, například mandlovou. Bílá mouka je bohužel zlo a alergie na lepek trápí čím dál větší část populace.

Čerstvá zelenina

Nezapomeňte si ke každému grilování připravit také čerstvou zeleninu, třeba v podobě salátu nebo zeleninové šťávy. Získáte větší množství živin, vitamínů a vlákniny, maso se vám bude lépe trávit  a ještě si pochutnáte na něčem zdravějším. Salát může dost dobře také posloužit jako příloha.

Když vezmete grilování kolem a kolem, nikdy není úplně zdravé, nicméně při dodržení pár zásad si ho může čas od času vychutnat skutečně každý. Internet je v dnešní době plný inspirace, která přináší nepřeberné množství receptů, které jsou celé nažhavené na to, ať je vyzkoušíte. A co je na grilování nejzdravější? Přece zábava s rodinou a blízkými, chvíle, které jsou nenahraditelné.