Daňové poradenství v Praze

daňové poradenství

Jste z Prahy a potřebujete pomoc, co se týče daňového přiznání?
Máme za sebou již téměř polovinu února – především pro podnikatele tedy nastává nejvyšší čas začít pracovat na vyplnění daňového přiznání. Pakliže jste s podnikáním teprve začali a jedná se tedy o jedno z Vašich prvních daňových přiznání, pravděpodobně se necítíte úplně jistí. Není se čemu divit – dokumenty a náležitosti potřebné ke správnému přiznání k dani z příjmů mohou působit velmi matoucím dojmem na někoho, pro koho donedávna díky studiu nebo zaměstnání na plný úvazek byly velkou neznámou. Pokud je toto Váš případ, nestyďte se tedy požádat o radu.

Přiznání k dani z příjmů je pochopitelně povinností pro živnostníky a podnikatele (bez ohledu na výši hrubého ročního příjmu), dále pak ovšem i pro některé zaměstnance – platí-li podmínka, že mají kromě svého zaměstnání jiné zdanitelné (hrubé) příjmy převyšující 15 000 Kč ročně (a to bez ohledu na to, zda se jedná o příjmy z podnikání nebo z druhého zaměstnání probíhajícího souběžně s prvním). Zaměstnavatelé v tomto případě nezařizují daňové přiznání za své zaměstnance, jak tomu bývá v běžných případech, ale pouze vydávají potvrzení o zdanitelných příjmech pro doložení k daňovému přiznání.  Také ti, kteří mají hrubé příjmy např. z pronájmu nebo podnikání přesahující 6000 Kč ročně, musí podávat daňové přiznání sami – pouze s potvrzením o zdanitelných příjmech od svého zaměstnavatele.  U příležitostných příjmů (např. z pěstitelství nebo chovatelství) se hranice hrubého příjmu pohybuje na 30 000 Kč ročně. Kromě toho samozřejmě existují i daně z prodeje nemovitostí nebo cenných papírů, které mají samostatné podmínky, vázané většinou na různé časové lhůty. Vidíte tedy sami, že s daněmi to není vždy úplně jednoduché.

Žijete-li tedy v blízkosti hlavního města a rozhodnete se využít profesionální daňové poradenství, Praha nabízí mnoho možností. Společnost Profitas.cz, má za sebou již více než 12 let praxe na trhu účetních firem a nabízí širokou škálu služeb. Mezi její hlavní přednosti patří důraz na individuální přístup ke klientům, který je důležitý, avšak v mnoha českých institucích bohužel stále ještě vzácný. Kromě klasického účetnictví a poradenství zahrnují její služby i zastupování klienta před správními úřady a asistenci při finančních kontrolách. Chtěli byste toto poradenství vyzkoušet, ale nejste si jisti? Profitas.cz nabízí úvodní konzultaci zdarma. Můžete se tedy nezávazně objednat, konzultací s profesionálem si projít a posléze se svobodně rozhodnout, zda chcete nebo nechcete pokračovat. A to bez finančních ztrát.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ