Chtěl jsem tetu pro dceru, získal jsem lásku na celý život

příběhy ze života
Zdroj: shutterstock.com

Na počátku tohoto příběhu stálo mé, dnes již bývalé manželství. S Alenou jsme se hodně milovali. Měli jsme spoustu společných zájmů, mezi kterými nechyběly ani dlouhé společné výlety. Byla to taková ženská do nepohody, která si se mnou klidně ustlala pod dubem uprostřed lesa. A pak se nám narodila Eliška.

Bylo to naše zlatíčko, ale pořád hodně plakala a a neustále vyžadovala někoho u sebe. Lékaři ji označili jako neurotické miminko. Musel jsem v té době hodně pracovat a moje holky byly po většinu dne doma samy. Dělal jsem si výčitky, ale Alena říkala, že to nevadí, že si našla v sousedství kamarádku a že jí ten den pěkně utíká. Už tehdy jsem si mohl něčeho všimnout, ale přičítal jsem její zvláštní chování únavě.

Obvinila mě, že za všechno můžu já

A pak jsem ji jednoho dne přistihl, jak se svou novou kamarádkou, která měla zhruba stejně starou holčičku, sedí na zahrádce před naší hospodou a před sebou mají víno a dokonce i panáky něčeho ostřejšího. A to v té době moje manželka ještě částečně kojila! Snažil jsem se jí promluvit do duše, ale bylo to čím dál horší. Obvinila mě, že za všechno můžu já, protože na ni nemám vůbec čas a její pití se stále zhoršovalo. Přeskočím všechno, co se potom dělo, ale když byly Elišce tři roky, rozvedli jsme se a dcerka připadla do péče mě. Přestěhovali jsme se k mojí mamince, která ale do roka zemřela a já na ni zůstal sám.

[irp]

Jak Eliška rostla, bylo to stále složitější. Co může otec jako já vědět o dívčím dospívání? Naštěstí jsem v práci narazil na kolegyni Janu, která měla doma stejně starou dcerku, takže jsem se k ní chodil pro rady. Vždycky mě ochotně vyslechla a skutečně mi poradila. Po čase ji napadlo, že bychom naše děti mohli seznámit. Sešli jsme se v cukrárně a holky si hned navzájem padly do oka. Všechny. Začali jsme se vídat častěji. Janu i její dceru jsem si moc oblíbil a protože byla náklonnost vzájemné, sestěhovali jsme se po půl roce k sobě. Už je to skoro rok, co bydlíme spolu a stále se nám daří skvěle. Janini příbuzní se mnou sice mají trochu problém (rozumějte, je divné, když otec sám vychovává dceru), ale už se začíná blýskat na lepší časy. Eliška získala nejlepší kamarádku a já životní lásku. A věříme, že nám to tentokrát vydrží.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ