5 věcí, které zničí krásu každé koupelny

jak na koupelnu

Zařizování koupelny se obvykle rovná malé výzvě, která prověří vaše schopnosti kombinování, cit pro barvy i orientaci v malém prostoru. Výsledek přesto může citelně narušit i zdánlivá maličkost. Nemáte ji ve své koupelně i vy?

Nevhodná kýčovitá předložka

Koupelny spojené s toaletou se jejich majitelé nezřídka snaží prostorově oddělit alespoň opticky, k čemuž použijí podlouhlý huňatý kobereček jasných barev. Ale paseku může nadělat i malý kus textilie položený před vanou, pokud ho nebudete vybírat s citem. Všeobecně platí, že design by měl být v celé koupelně jednotný, takže pokud se ta vaše chlubí pastelově oranžovými stěnami a čistě bílou sanitární keramikou, pestrobarevný mišmaš na zemi jí rozhodně neprospěje. Pozor si dejte i na odstíny barev, někdy je přílišné ladění spíše na škodu.

Závěs v koupelně

Voda rozstřikující se při sprchování všude okolo umí být velmi nepříjemná, ale to neznamená, že si musíte nad vanu pořídit za každou cenu obyčejný závěs, který vypadá dobře jen několik dní po nákupu a pak začne postupně žloutnout a ztrácet barvy. Mnohem lepším řešením je například posuvná vanová stěna nebo skleněná dvířka, vyrobená na míru.

Vše musí mít své místo

Není nic horšího, než když koupelna působí na první pohled chaoticky. Vana obložená kosmetikou nebo skříňka přetékající ručníky působí na každého návštěvníka koupelny přímo katastrofálně. Chaos nikdy nevypadá hezky a navíc neprospívá ani našemu duševnímu zdraví. Raději pořiďte do koupelny o jednu skříňku navíc nebo popřemýšlejte o tom, jestli byste některé propriety nemohli uskladnit i někde jiné, třeba na chodbě nebo v předsíni.

Pozor na různorodý mix

Také máte v koupelně jeden ručník po babičce, ten druhý ze zbrusu nové série a historie váziček a koupelnových dekorací také nemluví jedním hlasem? Pak možná znáte důvod, proč vám vaše koupelna připadá tak nehezká a nejednotná. Vyberte xi jeden styl a toho se držte, vše ostatní podrobte přísné selekci. Eklektismus se do koupelny opravdu nehodí.

Pohrajte si se světlem

V koupelně přece trávíme jen malou část každého dne, tak proč utrácet spoustu peněz za drahé zářivky nebo halogenky o vysokém výkonu, když by nám s přehledem postačily ty levné, ale méně výkonné? Jednoduše proto, že špatně osvícená koupelna působí depresivně a to nás po ránu zrovna nenastartuje. Ruku na srdce: těch několik wattů ročně navíc na vyúčtování ani nepoznáme, zato příjemný start do nového dne se na naší náladě projeví zcela jistě. Inspirujte se bohatě osvětlenými toaletami dam z amerických filmů a rozzařte svoji koupelnu. Určitě se v ní budete cítit o mnoho lépe.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ